Evangélium

2018. március 23.

EVANGÉLIUM /Jn 12,12-16/
Abban az időben: A nagy tömeg, amely az ünnepre jött, hírét vette, hogy Jézus Jeruzsálembe érkezik. Pálmaágakat szedtek és kivonultak eléje. Így köszöntötték: „Hozsanna! Áldott, aki az Úr nevében jön, Izrael királya!”
Jézus talált ott egy szamárcsikót. Felült rá, amint az Írás mondja: „Ne félj, Sion leánya! Nézd, jön királyod egy szamárcsikó hátán!” Tanítványai először nem értették mindezt. Amikor azonban Jézus megdicsőült, visszaemlékeztek arra, hogy ami róla írva volt, azt cselekedték vele.


Vissza...

2026. június 12.
Évközi 11. vasárnap
Hálás szívvel mondok köszönetet azoknak, akik az úrnapi oltárok és kellékek előkészítését végezték, valamint az ágszedésért, a virág és szirom felajánlásért!
Bővebben
2026. június 12.
Templomunk liturgikus rendje
Jövő vasárnap (június 21.), a 9:30 órai szentmisében Te Deum-ot tartunk. Szeretettel hívom és várom az iskolás gyerekeket és családjaikat!
Bővebben
2026. június 12.
Olvasmány
„Mi vagyunk az Isten népe, jó Pásztorunk táplál minket.” (Zsolt 99)
Bővebben